Novinky

Proč užívat přírodní produkty italské firmy A.V.D.Reform

Firma A.V.D. Reform má své pevné postavení na italském trhu již 30 let.

A.V.D. Reform založil před 30 lety Olivio Ravasini s cílem vyvinout přírodní produkty, které pomáhají zachovat psychickou a fyzickou pohodu člověka ve všech směrech.

Vysoká kvalita života a zdraví člověka jsou hlavním posláním italské společnosti A.V.D. Reform. Její základní cíle jsou výzkum a výběr efektivních surovin, neustálá inovace a pokročilé formulace složek, exkluzivní výrobní procesy, jako je například energizace vody.

A.V.D. Reform má své pevné postavení na italském trhu jako výrobce přírodních doplňků stravy a zároveň jsou úspěšnými průkopníky mykoterapie.

Řada Micotherapy a Aloha Medicinal je odpovědí na stále se zvyšující poptávku po zdraví a pohody v nejširším možném smyslu.Neustálý výzkum a využívání profesionálů na vysoké úrovni umožnily A.V.D. Reform pevně se usadit na trhu v této oblasti. Když si vyberete nebo doporučíte produkt A.V.D. Reform, přispějete k lepšímu prostředí, ve kterém žijeme. A.V.D. Reform instaloval ve své centrále fotovoltaický systém, který je schopen dodávat většinu energie používané k výrobě vysoce kvalitních a osvědčených přírodních produktů.

Zvláštností léčebných hub, které jsou součástí jejich přírodních produktů, je synergie mycelia-plodnice a suchého extraktu v různých procentech v závislosti na použité houbě a účinku. V některých přípravcích najdete i suché rostlinné extrakty. Všechny léčivé houby, které A.V.D.Reform používá k výrobě svých přírodních produktů, pocházejí z certifikovaných ekologických plodin. Neobsahují žádné těžké kovy a jsou vhodné i pro vegany. Velmi důležité je, že léčivé houby jsou baleny do rostlinných kapslí ze slonovinové barvy, aby se zachovala jejich kvalita a chránila obsah před UV zářením.

A.V.D. Reform pěstuje houby v oblasti italských Alp, místě považovaném za plíce Evropy.Houby nejsou pěstované venku, protože houba působí jako "chelátor" toxických látek, které by se mohly hromadit, a staly by se toxickými pro tělo.Léčivé houby rostou ve speciálních nádobách na bázi bezlepkových obilovin v chráněné a kontrolované atmosféře. Na konci vývoje je procento mycelia téměř úplné (97-100%), aby byla zaručena absence obilovin. Velice dbají na sušení hub, protože nedostatečná teplota a vlhkost mohou vést k tvorbě plísní s následnou produkcí mykotoxinů, které jsou škodlivé pro játra.

Kromě klasických a povinných mikrobiologických kontrol A.V.D. Reform garantuje absenci těžkých kovů a chemických polutantů(xenobiotik a mykotoxinů).  

Mezi nejprodávanější produkty A.V.D. Reform patří např. IMMUNITY ASSIST FORTEALOHA CORDYCEPS  nebo pro sportovce PERFORMANCE FORTE.

Pure-Bio-Natura1- menší verze pro www stránky

 

Sladký dubnový spánek

IMG_2252

Duben je měsíc, kdy jsme po zimě často unavení, nervózní, bez energie a chuti něco podniknout. Slunce a první teplé dny nás lákají pobývat více venku, pracovat na zahrádce, vyjít si do přírody a věnovat se sportovním aktivitám. Ale bez dostatku energie to nejde provést. Řešení pro opětovné nabytí energie najdete v hořčíku, minerálu, který působí příznivě na nervové a svalové buňky, zklidňuje metabolismus a střevní činnost, pomáhá regulovat krevní tlak a ovlivňuje snižování cholesterolu. Jedním z přípravků obsahující hořčík je T-MAG

REISHI - houba nesmrtelnosti

reishi - ganoderma

To, co vidíte na fotce, je houba REISHI, Ganoderma, nazývaná houbou„nesmrtelnosti“! Pro ty, kteří ji ještě neznají, je to léčivá houba používaná po tisíciletí v čínské tradiční medicíně. Houba má velmi silnou schopnost posílit kapacitu imunitního systému v případě potřeby. To znamená, že Reishi, ve chvíli nějakého onemocnění, aktivuje ochrannou reakci pro celý organismus a podporuje řádné fungování imunitní obrany. Reishi je také přírodním posilovačem na zvýšení životně důležité energie ČCHI. Tím pomáhá zlepšit myšlení, paměť a zpomaluje stárnutí. Doporučuje se pravidelně posílit imunitní systém pomocí houby Reishi hlavně po skončení zimního období, kdy bývá lidský organismus oslabený. Reishi  najdete v produktu Reishi Micotherapy

Nové Audio CD Tajemno kolem nás (čte Naďa Konvalinková, Miroslava Mašková

Přidejte do své knihovničky nové audio CD Tajemno kolem nás. Vychází již 21.9. Kupte si v předprodeji za zvýhodněnou cenu. Audioknižní průvodce alternativními formami léčby. Čte Naďa Konvalinková a autorka Miroslava Mašková. Audioknižní průvodce alternativními formami léčby!

Život každého jedince je školou, v níž se neustále musí učit. Jsme žáky, kteří musejí skládat zkoušky z toho, čemu se naučili, dříve než je jim předloženo učivo obtížnější a dovoleno postoupit výš. Pojďte spolu s paní doktorkou Maškovou na cestu do svého nitra. Teprve poznání sebe sama vám pomůže se osvobodit v dnešní hektické době od stresu a nepříjemností, pomůže vám překonat překážky, které jste doposud považovali za nepřekonatelné.

NYNÍ JIŽ MŮŽETE OBJEDNÁVAT NA CD Tajemno kolem nás

 

Zdravé zažívání a jaká homeopatika mohou pomoci

Zdravé zažívání, Zdravý život s praktickou homeopatií

Nejčastější potíže zažívacího systému a jaká homeopatika mohou pomoci:

  • Nadýmání, plynatost: Lycopodium 15C + Arsenicum 6C
  • Říhání, krkání, břišní bolesti: Natrum phosphoricum 6C nebo Iris versicolor 15C
  • Nevolnost a zvracení: Ipecacuanha 15C
  • Otrava jídlem: Arsenicum album 30C
  • Nadměrné požití jídla nebo pití, pocit přejedení: Nux vomica 30C
  • Bolesti žaludku, střevní křeče : Colocynthis 15C
  • Zácpa: Lycopodium 15C nebo Plumbum 15C
  • Průjem: Podophyllum 15C nebo Veratrum album 15C

 

O frekvenci a průběhu užívání zvolených homeopatik doporučujeme zkonzultovat vždy s odborným homeopatem.

 

 

Jak podpořit játra a žlučník homeopatickými preparáty a přivítat jaro v plné síle a bez únavy

Jarní únava dokáže potrápit každého, ale málokdo si uvědomuje, že toto fyzické a zároveň i psychické oslabení bývá spojeno často s játry a žlučníkem. Jsou to orgány, které na jaře bývají velmi oslabené a potřebují provést detoxikaci a posílit. Z toho důvodu je konec zimního období nejčastěji spojen s různými virózami, nachlazením, rýmou a kašlem. Zdravá játra a imunitní systém jsou schopny ničit virové částice bez ohledu na to, zda pocházejí z vnějšího prostředí, nebo se do krevního řečiště dostaly jiným způsobem, například očkováním nebo krevní transfuzí. Ve skutečnosti máme ve svém těle právě teď většinu virů, které existují v našem okolí. Pokud jsou játra nebo žlučník z jakéhokoliv důvodu oslabena, vede to ke vzniku prostředí příznivého pro zvýšenou aktivitu virů, a tím k onemocnění.

Svalové přetažení, lámavost nehtů, tvrdohlavost, zarputilost, netolerance a sklon ke schválnostem jsou znakem poruchy jater. Zdravá játra se v emoční oblasti projevují spontánností, kreativitou, organizačním nadáním, tolerancí a velkomyslností. Játra nesnáší tlak. U mnoha lidí se vyskytují neurózy proto, že v období dětství byli vystaveni tlaku. Člověk s napjatými játry má málo volného prostoru. Pokud má pocit, že ho někdo o tento prostor chce oloupit, tak na něj reaguje podrážděně, zlostně a vztekle. Tímto nepříjemným vyjádřením se pokouší venku dobýt prostor, který mu chybí uvnitř. Nemá dostatečný odstup proto, aby si uvědomil, že příčina vězí v něm, v jeho neschopnosti dobýt prostor, který by mohl vyplnit, a v kterém by mohl růst.

Játra jsou strůjcem fantazie a nápadů, žlučník nás učí čelit konfliktům, jak se prosadit a dodává nám odvahu k uskutečnění našich plánů.

Mezi nejčastější příčiny oslabení jater patří přílišná konzumace alkoholu a tuků. K poškození jater mohou vést i některá léčiva, například amiodaron, metotrexát, glukokortikoidy. Dětská játra jsou také do značné míry ovlivňována nevhodnou stravou zahrnující hodně cukru, pasterované kravské mléko, smažená jídla a produkty rychlého a nekvalitního stravování. Rovněž četné karcinogenní toxiny obsažené ve vakcínách výrazně ovlivňují zdraví jater u dětí i dospělých.

Prvním krokem ke zlepšení funkčnosti jater a žlučníku je změna jídelníčku. Měli bychom se vyvarovat česneku, všech ostrých a horkých koření, přílišného pití kávy a alkoholu, velkých porcí masa, uzenin a vydatných večeří. Je vhodné jíst více zeleniny, hlavně té, co má zelenou barvu. Pokud má někdo potíže i se slinivkou, doporučuje se konzumovat zeleninu pouze vařenou. K tomu je dobré zařadit bylinnou terapii, tělesnou a dušení práci.

Játra a žlučník dokáží velmi podpořit a rehabilitovat homeopatické preparáty. K hlavním jaterním homeopatickým „povzbuzovačům“ patří Carduus marianus, Chelidonium majus, Taraxacum, Hydrastis canadensis, Leptandra virginica, Myrica cerifera

Zde jsou uvedeny některé hlavní znaky jednotlivých homeopatických preparátů:

Carduus marianus(Ostropestřec mariánský) – melancholický, apatický, bez radosti, bolesti hlavy (často horší na pravé straně), bolest hlavy zlepšená po jídle, hořká chuť v ústech, bílý povlak na jazyku, píchání v oblasti jater i v místě sleziny, horší při ležení na levé straně, horší nadechnutím a shrbenými zády, nevolnost, pocit na zvracení, stolice velmi tvrdá a bobkovitá

Chelidonium(Vlaštovičník) – netečnost, melancholie, po probuzení únava, píchavá bolest na spodní straně pravé lopatky, zácpa se střídá s průjmem, úzkost o zdraví, podrážděný, velmi zatvrzelý, jazyk žlutý, žluté bělmo, svědící kůže, zlepšení po jídle, touha po horkých nápojích a horkém jídle, zlepšení po nich

Taraxacum(Pampeliška) – apatie, absence reakcí, malá chuť do práce, neklidný, podrážděný, mapovitý, bílý jazyk s červenými, nepravidelnými zónami, bolest v oblasti jater a slinivky, chladné špičky prstů, hořká chuť v ústech

Hydrastis canadensis(Vodilka kanadská) – roztržitý, podrážděný, deprese, je si jistý smrtí a touží po ní, hořká chuť v ústech, žlutý, oteklý, jazyk s bílými pruhy, pocit opařeného jazyka, tupá a tlaková bolest v čele hlavy především spojená se zácpou, hustý a vazký výtok z nosohltanu do krku, afty na špičce jazyka

Leptandra virginica(Rozrazil viržinský) – silné bolesti v čele hlavy, pocti tahání za vlasy, vlčí hlad, budí se v 5 hod. ráno hladem, touží po studených nápojích, které zhoršují, černá stolice – „jako dehet“, často průjem, silné pálení v oblasti jater a žlučníku, které pokračuje dozadu k páteři a levé lopatce

Myrica cerifera(Myrta vosková) – rozjařenost a vzrušující pocity, přerušované spaní spojené s depresí, při probuzení tupá a těžká bolest ve spáncích a na čele hlavy, výrazně červená víčka, jazyk špinavě žlutý, zapáchající dech, tupá bolest v oblasti jater, nutkání na stolici, ale vychází jen vzduch, stolice světležlutá

 

Tyto homeopatické preparáty lze pravidelně užívat na podporu jater a žlučníku na základě konzultace s odborným homeopatem v nízkých potencích 6X, 5CH.

Barvy, barvy a zase jenom barvy, nejen o Velikonocích je vše barevné, i v homeopatii mají barvy svůj význam díky svým léčebným účinkům

barvy správná verze

Začal pašijový týden před Velikonočním Božím Hodem. Celý pašijový týden vděčí za své pojmenování pašijím – biblickým vyprávěním o utrpení Krista, které sepisovali Ježíšovi apoštolové. Některé názvy těchto dnů byly symbolicky pojmenovány pomocí barev. První den předvelikonočního týdne bývá pojmenován jako Modré pondělí, po němž následuje Šedivé úterý. Neveselá barva patrně symbolizovala nadcházející utrpení, jímž procházel Ježíš před svou popravou.

Známější jsou názvy dalších dnů v týdnu: Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Hod Boží velikonoční. Po něm následuje druhý svátek, kterým je Velikonoční pondělí.

Barva je pro život nezbytná. Její vnímání a vibrace jsou důležité pro fyzický růst a zdravý vývoj organismu. Je-li člověk zbaven světla a barev, neroste ani mentálně, ani fyzicky. Život prožíváme skrze barvy a zvuky. Mají schopnost působit na naše smysly.

Věřte nebo ne, barva ovlivňuje také to, jak se chováme k ostatním a jak se vyrovnáváme s různými situacemi. Zamyslete se někdy nad tím, jak budete reagovat na chování člověka, který bude oblečený do sytě červené barvy a na druhou stranu, když před vámi bude stát člověk oblečený v čistě bílém oděvu. Červená barva ve vás probouzí pocit životní síly, vášně, touhy i násilí, zvyšuje nám tep. Naopak bílá barva vyzařuje pocit klidu, čistoty, nevinnosti, napomáhá přemýšlení. Během života přijímáme barvy, aniž bychom si to nějak uvědomovali. Formují způsob, jakým myslíme, cítíme a pohybujeme se na světě. Všimněte si, jak na vás působí, když jste někde u moře a díváte se na obrovskou plochu modré barvy, a jak se cítíte ve městě plném šedivých budov.

Homeopatické léky z barev odhalují zásadní vliv, který na nás barvy mají. Uplatníme-li je jako léčebné prostředky, mohou vyrovnat a uzdravit energii lidského těla. V barvách je nepřeberné bohatství léčivé síly. Dokážou nás stimulovat, vyladit a zklidnit náš nervový systém, stejně jako vyčistit a vyladit naši krev a endokrinní systém. Mohou vyjasnit naši mysl, dodat energii tělu a zklidnit naše emoce.

Uveďme si některé příklady. Barvou jarního znovuzrození je zelená barva. Zelená nejvíc neutrální ze všech barev, souvisí s léčivou sílou přírody, která přináší úlevu a klid pocuchaným nervům. Homeopatickou zelenou podáváme lidem, kteří procházejí zásadními změnami a potřebují do života dostat emocionální rovnováhu. Zelená je vhodná pro ty, kdo se brání změnám a hledají stabilitu. Pomáhá zlepšit spánek a navodí pocit uvolnění a klidu, bez nutkání spěchat. Zelená je nástrojem detoxikace, protože uvolňuje z těla tekutiny a odvodňuje otoky tkání. Homeopatická zelená se dá předepsat u předmenstruačního symptomu tam, kde se ženám zvětšují prsa, zadržuje se jim tekutina v kotnících a břiše, působí na unavené oči a bolesti hlavy tam, kde je pocit přeplněnosti. Na emocionální úrovni je vhodná pro lidi, kteří mají závažný nedostatek rovnováhy ve svém citovém životě, kteří se těžko vyrovnávají s problematickými situacemi. Pomůže znovu nastolit emocionální rovnováhu a nalézt způsob, jak od situace získat odstup. Zelenou barvu by měli užívat vzrušiví lidé se sklonem k hysterii. Tento lék navozuje pocit klidu a větší spokojenosti.

Červená barva je barvou života. Červené si všimne každý. Ze všech barev má nejvýraznější emocionální náboj. Vtahuje nás a zahřívá. Červená vyživuje a posiluje krev. Souvisí se srdcem a podporuje krevní oběh. Homeopatická červená se dá použít např. při porodu, stimuluje jej a napomáhá příchodu nového života na svět. Je-li člověk pomalý, potřebuje uzemnit nebo postrádá sílu, uvažujeme o podání červené. Na fyzické úrovní pomáhá červená lidem se špatnou cirkulací, zácpou, hemeroidy, problémy s nohama, koleny či lýtky, u anémie, slabosti, pomalé schopnosti regenerace. Z hlediska emocionálních problémů pomáhá všude tam, kde má člověk pocit oddělení od rodiny, domova, často bývá pocit neschopnosti prožívat emoce a bývají „mimo“. Červená je dobrý lék pro lidi, kteří jsou zcela pohlceni duchovnem a nemyslí na praktické záležitosti života.

Žlutá barva je barva zářivé energie. Právě proto, že je v této barvě tolik světla, může přivodit dezorientaci a pocit neukotvenosti. Žlutá souvisí s naší osobní mocí a zdatností, uvědoměním si své vlastní hodnoty a síly osobnosti. Žlutou barvou ovlivňujeme přímo naše trávení a stimulujeme žaludek, slinivku, játra a žlučník, takže se velmi hodí k léčení potíží těchto orgánů. Pomáhá u diabetu, onemocnění žaludku, hepatitidy. Je známo, že působí blahodárně u žlučníkového záchvatu, kde odstraňuje bolest a městnání. Je to vynikající lék na poruchy asimilace jako je celiakie a dá se používat zároveň s jinými léky podporujícími trávení. Po emocionální stránce se užívá homeopatická žlutá u nízkého sebevědomí, nejistého pocitu vlastní identity. Velmi dobře se hodí pro lidi, kteří svou životní energii a sílu příliš snadno dávají ostatním. Tento lék posílí jejich ego a pomůže rozvinout vlastní individualitu. Žlutá barva pomáhá lidem cítit se dobře a umožňuje jim rozsvítit své vnitřní světlo.

Homeopatické léky z barev dnes užíváme proto, abychom znovu probudili náš nejhlubší léčebný potenciál a povzbudili náš osobní růst a vývoj. Barvy dokáží rozšířit naše vědomí, zahojit rány a pomoci nám najít nový způsob, jak hledat řešení. Jsou to prostředky jemné a účinné a poskytují nám úžasný nástroj k nastolení rovnováhy těla i duše.

Používání vhodných homeopatických léků doporučujeme vždy konzultovat s odborným homeopatem.

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem